Tampereen Luther-talo

Pellavatehtaankatu 19
33100 Tampere

Luther-talo sijaitsee Tampereen keskustassa lähellä rautatieasemaa. Ratikkapysäkki sijaitsee aivan kulman takana.

Älä jää yksin!

Jos on huolta tai murhetta, soita rohkeasti Luther-talon sielunhoitajille:
Pastori Lasse Räty, puh. 040 830 8773 (töissä yleensä keskiviikkoisin ja torstaisin sekä joka toinen sunnuntai)
Teologi Juha Silmu, puh. 045 181 0839 (vapaat yleensä pe-la)
Pastori Hannu Häkämies, puh. 041 546 7498

Johannes Häkämies

Pastori

Lasse Räty
p. 040 830 8773
lasse.raty@sley.fi
Pastori on töissä keskiviikkoisin, torstaisin ja sunnuntaisin.

Samuli Luomaranta

Teologi

Juha Silmu
p. 0451810839
juha.silmu@sley.fi

Sami Hautakoski

Luther-talon johtokunta

puheenjohtaja Atte Vallinen
p. 040 412 4442
atte.vallinen@gmail.com

Samuli Luomaranta

Pyhäkoulu

Anni-Leena Katajisto
anni.leena.katajisto@gmail.com

Samuli Luomaranta

Varkkuraamis

Pekka Laaksonen
p. 044 264 2782
pekka.laaksonen91@gmail.com

Samuli Luomaranta

Nuorten Kertsi

Milka Ikäläinen
p. 0440708127
ikalainenmilka@gmail.com

Samuli Luomaranta

Evankeliset Opiskelijat

Ossi Karppinen
p. 040 539 0065

Samuli Luomaranta

Nuorten aikuisten Afterwork T

Matti Kamppi
matti.kamppi@gmail.com

Samuli Luomaranta

Draamaryhmä Hetkinen

Annukka Häkämies
p. 050 321 2937
annukka.hakamies@gmail.com

Samuli Luomaranta

Päiväpiiri

Erkki Laaksonen
p. 050 518 6060
erkkitimo.laaksonen@gmail.com

Samuli Luomaranta

Lähetysvastaava

Teija Pakkala
teija.pakkala@gmail.com

Samuli Luomaranta

Tekniikka

(Messujen äänentoisto ja striimaus)
lutsi.tekniikka@gmail.com

Samuli Luomaranta

Nettisivut

Matti Kamppi
matti.kamppi@gmail.com

Tuohirannan kesäkoti

Kesäkoti Toimela

Toimelantie 135
33560 Tampere

(joissain navigaattoreissa Toimelankatu 135)

Ajo-ohje Toimelaan Tampereen keskustasta:

  • Aja noin 4 km Teiskontietä Jyväskylään päin.
  • Käänny Golf-Tenniskeskuksen liikennevaloista vasemmalle Toimelankadulle.
  • Aja noin 2km kunnes Toimelan tienviitta näkyy vasemmalla.
  • Aja pientä mökkitietä vielä noin 250 m kiviä ja kantoja varoen ja olet perillä!

Tampereen keskustasta pääsee Golf-Tenniskeskuksen reunalle ainakin busseilla 8, 28 ja 90. Siitä Toimelaan on 2 km kävely.

Sijainti: N 61º31.442 E 23º50.729 (karttapaikka.fi)