Tampereen Luther-talo

Pellavatehtaankatu 19
33100 Tampere

Luther-talo sijaitsee Tampereen keskustassa lähellä rautatieasemaa. Ratikkapysäkki sijaitsee aivan kulman takana.

Älä jää yksin!

Jos on huolta tai murhetta, soita rohkeasti Luther-talon sielunhoitajille:
Teologi Juha Silmu, puh. 045 181 0839 (vapaat yleensä pe-la)
Pastori Lasse Räty, puh. 040 830 8773 (töissä yleensä keskiviikkoisin ja torstaisin sekä joka toinen sunnuntai)
Pastori Hannu Häkämies, puh. 041 546 7498

Juha Silmu

Teologi

Juha Silmu
p. 0451810839
juha.silmu@sley.fi

Atte Vallinen

Luther-talon johtokunta

puheenjohtaja Atte Vallinen
p. 040 412 4442
atte.vallinen@gmail.com

Anni-Leena Katajisto

Pyhäkoulu

Anni-Leena Katajisto
anni.leena.katajisto@gmail.com

Pekka Laaksonen

Varkkuraamis

Pekka Laaksonen
p. 044 264 2782
pekka.laaksonen91@gmail.com

Milka Ikäläinen

Nuorten Kertsi

Milka Ikäläinen
p. 0440708127
ikalainenmilka@gmail.com

Ossi Karppinen

Evankeliset Opiskelijat

Ossi Karppinen
p. 040 539 0065

Matti Kamppi

Nuorten aikuisten Afterwork T

Matti Kamppi
matti.kamppi@gmail.com

Annukka Häkämies

Draamaryhmä Hetkinen

Annukka Häkämies
p. 050 321 2937
annukka.hakamies@gmail.com

Erkki Laaksonen

Päiväpiiri

Erkki Laaksonen
p. 050 518 6060
erkkitimo.laaksonen@gmail.com

Teija Pakkala

Lähetysvastaava

Teija Pakkala
teija.pakkala@gmail.com

Lutsin tekniikkatiimi

Tekniikka

(Messujen äänentoisto ja striimaus)
lutsi.tekniikka@gmail.com

Eeva Tervonen

Nettisivut

Eeva Tervonen
p. 044 505 4179

Tuohirannan kesäkoti

Kesäkoti Toimela

Toimelantie 135
33560 Tampere

(joissain navigaattoreissa Toimelankatu 135)

Ajo-ohje Toimelaan Tampereen keskustasta:

  • Aja noin 4 km Teiskontietä Jyväskylään päin.
  • Käänny Golf-Tenniskeskuksen liikennevaloista vasemmalle Toimelankadulle.
  • Aja noin 2km kunnes Toimelan tienviitta näkyy vasemmalla.
  • Aja pientä mökkitietä vielä noin 250 m kiviä ja kantoja varoen ja olet perillä!

Tampereen keskustasta pääsee Golf-Tenniskeskuksen reunalle ainakin busseilla 8, 28 ja 90. Siitä Toimelaan on 2 km kävely.

Sijainti: N 61º31.442 E 23º50.729 (karttapaikka.fi)